Šikovná pomůcka pro zkoušení číslicových obvodů a mikroprocesorů.

Popis

Modul je konstruován tak, aby ho bylo možné jednoduše zasunout do nepájivého pole. Na spodní straně jsou 4 dvojice kontaktů, které se zasunou do sběrnice napájení (pozor na polaritu).
K napájení je použit běžný konektor průměru 2,1 mm, do kterého se připojí síťový adaptér 12 V/1 A. Vedle napájecího konektoru je zapínací tlačítko a indikační zelená LED dioda. Záporný pól adaptéru je trvale propojen se sběrnicí nepájivého pole označenou modře (-). Výstupní stabilizované napětí ze dvou stabilizátorů pevného napětí 3,3 a 5 V je možné pomocí propojek (juperů) nezávisle propojit se sběrnicemi nepájivého pole označenými červeně (+).

Propojky mají tři polohy:

  • OFF – nepřipojeno žádné napětí
  • 5 V – na příslušnou napájecí sběrnici je je připojeno stabilizované napětí 5 V
  • 3,3 V – na příslušnou napájecí sběrnici je je připojeno stabilizované napětí 3,3 V

Kromě toho má napájecí modul také USB konektor, který je možné využít například pro napájení pomocných obvodů (logický analyzátor) nebo dobíjení mobilu a konektor s osmi vývody (4x GND, 2x 5 V a 2x 3,3 V).

nap modul


Proč použít

Modelování elektronických obvodů na nepájivém poli se zjednoduší. K napájení se používá běžný adaptér s napětím 12 V. Současně lze používat stabilizovaného napětí 5 V pro napájení číslicových obvodů i 3,3 V pro napájení mikroprocesorů. Modul se rychle, jednoduše a bezpečně zasune do nepájivého pole. Obsahuje vypínač i indikaci napájení.

 

Go to top