Zapojuje se mezi nabíječku a mobil nebo tablet. Průběžně měří napětí, proud, čas a kapacitu.

S jeho pomocí tak můžete změřit skutečné parametry nabíjecího adaptéru i kapacitu baterie.

Příklad parametrů modelu KWS-V20:

  • Rozměry: 72 x 23 x 13,5 mm
  • Vstup i výstup USB
  • Monochromatický OLED displej
  • Rozsah měření vstupního napětí 3 až 9 V
  • Rozsah měření procházejícího proudu 0 až 3 A
  • Měření času 0 až 99 hodin
  • Měření kapacity 0 až 99999 mAh

USB tester 01

V současné době je většina mobilních telefonů, tabletů, ale i jiných elektronických zařízení nabíjena prostřednictvím běžného USB konektoru, který poskytuje napětí 5 V. K nabíjení můžete kromě originálních adaptérů použít také počítač, power banku nebo univerzální adaptér.
K mání je spousta neoriginálních adaptérů (jak síťových tak pro použití v autě), které často dodávají jen omezený proud, který nepostačí k plnému nabití, nebo nabíjení trvá velmi dlouho. Při jeho překročení může dojít nejen ke zničení adaptéru, ale i nabíjeného zařízení. Proto je dobré skutečné parametry adaptéru ověřit.

K testeru můžete přikoupit také přepínatelnou zátěž, pomocí které zjistíte, jak se adaptér chová při zatížení.

USB tester 02

Ta umožňuje přepínat zatěžovací proud mezi 1 A (svítí zeleně) a 2 A (svítí červeně). Zátěž ale nesmí být připojena příliš dlouho. Rezistory se silně zahřívají a mohlo by dojít k jejímu poškození!


Použití

Po připojení testeru bez zátěže (k výstupu testeru není nic připojeno) se na displeji zobrazí jen výstupní napětí. Ostatní hodnoty (proud, čas a kapacita) ukazují po vynulování tlačítkem RESET nulu a nemění se.

USB tester 03

Po připojení zátěže můžete kontrolovat, jak se změní výstupní napětí a jaký proud je adaptér schopen dodat. Započne také měření času (1 minuta až 99 hodin) a kapacity v mAh.

USB tester 04

Připojíte-li k výstupu testeru vybitý mobil, můžete na základě změřené kapacity určit, v jakém stavu je baterie.

Parametry zdroje napětí (jeho vnitřní odpor) mohou ovlivnit i příliš slabé a dlouhé přívodní dráty, například v předních USB konektorech počítačové skříně.

Go to top