Microsoft umožňuje uživatelům Windows 7 a novějších zdarma přejít na Windows 10. Jeho agresivní politika, ale každému nevyhovuje.

Windows 10 se stahuje každému, kdo má zapnuté Windows Update. Což v praxi znamená, že se vám na disku ve složce $Windows.~BT objeví něco mezi 3 až 6 GB dat. To může způsobit problémy těm, kteří mají na systémovém disku málo místa (SSD disk), nebo pomalé či limitované (FUP) připojení k internetu.

Windows 10 určitě není špatný operační systém a má řadu příznivců. Ne všichni ale chtějí přejít na nový operační systém a důvody mohou být různé:

  • Mají starý počítač, kde lze předpokládat problémy s dostupností aktualizovaných ovladačů
  • Zvykli si na uživatelské rozhraní starých Windows a nechtějí nic měnit
  • Mají obavy s kompatibilitou používaných programů
  • Nechtějí se smířit s tím, že jsou bez jejich vědomí kamsi odesílána data
  • Nepotřebují nové funkce, které nevyužijí

Jak se tedy zbavit obtěžování s nabídkou přechodu na Windows 10? Řešení není úplně jednoduché a vhodné pro běžné uživatele, protože při nesprávném použití hrozí poškození operačního systému.
Při prohledávání webu (viz odkazy) jsem narazil na jednoduché a bezpečné řešení. Stačí stáhnout malý soubor Remove_MS_Upgrade_To_10_Nag.bat, spustit ho jako správce a restartovat počítač.

Podrobnosti se dočtete na stránce Remove Windows Nag Icon To Upgrade To Windows 10, kde je také odkaz na stažení aktuální verze souboru.

Řešení není bohužel definitivní. Agresivní politika Microsoftu v rámci dalších "aktualizací" znovu vnutí instalaci Windows 10, takže nezbývá než postup zopakovat.


Chcete-li se dozvědět více, podívejte se na následující stránky:
Go to top